Ismertető a DSD nyelvvizsgáról

Iskolánkban a 8. évfolyamon tanulóinknak letehetik a DSD I. nyelvvizsgát.

A Deutsches Sprachdiplom (hivatalosan Deutsches Sprachdiplom der Kultusministerkonferenz, röviden DSD, magyarul Német Nyelvi Diploma) a német Kultuszminisztérium nemzetközi nyelvvizsgája.

DSD I, az A2-B1-es nyelvi szintnek felel meg. Azt, hogy melyik kategóriát szerzi meg a diák, az elért pontok (százalékok) adják meg.

A vizsga részei:

Olvasott szöveg értése a vizsgázó szövegértési képességeit teszteli

Hallott szöveg értése, amikor a vizsgázó több hangfelvételt hallgat meg, majd ezekhez kapcsolódó feleletválasztós vagy igaz/hamis feladatokat old meg.

Íráskészség tesztelésében a vizsgázónak három kérdést/problémát kell körüljárnia egy adott témában.

Beszédkészség vizsgálata (szóbeli rész) további két részből áll: egy irányított beszélgetésből, amikor a vizsgázó bemutatkozik és egy önállóan választott téma kifejtéséből.

A vizsgákra jelentkezés önkéntes.

A felkészülés sok időt és energiát igényel, amit nem lehet elkerülni. Tanulóink jól tudják, erre a vizsgára kemény munkával, de fel lehet készülni. Alapos és gondos munka után a siker sosem marad el.

A jelentkezők minden lehetséges segítséget és figyelmet megkapnak pedagógusaiktól.

Eredmények

év