Könyvtárunk bemutatása

A Jókai Mór Német Nemzetiségi Általános Iskola könyvtára kb. 80 m2-en, tanár, diák, szülő által könnyen megközelíthető helyen, az iskola bejáratánál helyezkedik el. Állománya mintegy 12000 kötet könyvből és egyéb dokumentumból áll: a könyvek mellett találhatók még folyóiratok, videokazetták, hangkazetták, CD-k, DVD-k is.

konyvtar 01

Könyvtárunk az oktató-nevelő munka eszköztára, szellemi bázisa; gyűjtőköre igazodik a műveltségi területek követelményrendszeréhez és az iskola tevékenységének egészéhez. Az állomány alakítása a tanári és tanulói igények szerint történik.

A könyvtár technikai felszereltsége igen jó. Két számítógép (interneteléréssel), videomagnó, DVD-lejátszó és fénymásoló segíti a könyvtári munkát.

konyvtar 02Az iskolai könyvtár szolgáltatásai:

• az állomány egyéni és csoportos helyben használata
  • könyvtárban tartott tanítási órák, csoportos foglalkozások
  • tájékoztatás a könyvtár használatához szükséges ismeretekről
  • tanárok, tanulók iskolai munkájának segítése a könyvtár eszköztárával
  • kölcsönzés
  • másolatok készítése a könyvtári dokumentumokról

A KÖNYVTÁR NYITVATARTÁSI IDEJE:

HÉTFŐ: 11-16

KEDD: 11-16.30