Imázsfilm

Svábhegyi Jókai Iskola bemutatkozó film - kattintson a képre

iskolafilm bovitett

Tisztelt Szülők!

beiratasSzeretettel köszöntjük Önöket! Ezt a rövid útmutatót azért állítottuk össze, hogy az iskolakezdés előtt álló gyerekek szüleinek segítséget nyújtsunk a beiratkozás menetében.

A tankötelessé váló gyermekek 2024-2025-ös tanévre történő iskolai beiratkozása 2024. április 18-19-én lesz 8-19 óráig iskolánk könyvtárában. A szülő/törvényes képviselő személyes megjelenése szükséges! Amennyiben tehetik, kérjük, az április 18-ai időpontot válasszák.

A személyes ügyintézést nagy mértékben egyszerűsíti és jelentősen gyorsítja, ha a beiratkozás napját megelőzően a 2024. március 27-én megnyíló Kréta e-ügyintézés felületen (https://eugyintezes.e-kreta.hu/kezdolap) megküldik a jelentkezési adatokat és csatolják a következő letölthető nyilatkozatokat kitöltve, aláírva:

Amennyiben nincs lehetőségük az elektronikus előzetes jelentkezésre, akkor a személyes beiratkozáskor az iskolában a következő adatlapokat és nyilatkozatokat kell majd kitöltve, aláírva benyújtaniuk:

További csatolandó dokumentumok:

• ha kaptak: óvodai jogviszony igazolás vagy a dokumentum, amin a gyermek oktatási azonosítója szerepel
  • amennyiben készült: a Pedagógiai Szakszolgálat szakértői véleménye

A beiratkozáshoz szükséges hatósági igazolványok eredeti példányának bemutatása a személyes beiratkozás napján – április 20-21. - történik. Erre az adatellenőrzésre sajnos akkor is el kell jönni, ha a Kréta felületen megtörtént az elektronikus jelentkezés!

Kérjük, feltétlenül hozzák magukkal a gyermek alábbi iratait:

• személyi igazolványát – ha nincs, születési anyakönyvi kivonatát
  • lakcímkártyáját,
  • TAJ kártyáját

Kérjük feltétlenül hozzák el lehalább az egyik szülő lakcímkártyáját is!

Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy a „Szülői felügyeleti jog gyakorlása” nyilatkozathoz mindkét szülő aláírása szükséges! Amennyiben jogerős bírósági végzés rendelkezik a szülői felügyeleti jog gyakorlásáról, kérjük a dokumentum bemutatását.

A jelentkezések feldolgozása után a felvételi döntésről intézményvezetői határozat formájában, írásban fogjuk Önöket értesíteni.

A beiratkozással kapcsolatos kérdésükkel forduljanak hozzánk bizalommal.

Elérhetőségek:

Telefon: 1 395-8167

Vojnitsné Steinbach Katalin

alsós igazgatóhelyettes

Kuhn András

általános igazgatóhelyettes

Az iskolanyitogató program bemutatójának diái

(2024.02.09.)

Iskolanyitogató program

2024.02.09. - 15.00

Kedves Nagycsoportos Óvodások!
Kedves Szülők!

iskolanyit 2024A Svábhegyi Jókai Mór Általános Iskola és Német Nemzetiségi Általános Iskola iskolanyitogató programra vár minden érdeklődőt 2024. február 9-én, 15.00-kor.

Programok a gyerekeknek:

• 4. évfolyamosok előadása
  • kézműves foglalkozás

Programok a szülőknek:

• az iskola bemutatása
  • kérdezz-felelek

Kedves Szülők!

Iskolánk szeretne segítséget nyújtani Önöknek
az iskolaválasztás felelősségteljes kérdésében.

emblema

Az érdeklődő nagycsoportos óvodásokat szüleikkel várjuk:

Márton-napi mulatságra 2023. november 10-én 15.30-ra. Rövid előadás, lámpás felvonulás, majd 17 órától táncház a délután programja.

Iskolanyitogató programokra várjuk Önöket gyermekeikkel 2024. február 9-én és március 22-én délután 3 órára.

Ezen alkalmakon megismerhetik a leendő tanítókat, tájékoztatást kapnak az iskoláról, és a beiratkozással kapcsolatos tudnivalókról.

Nyílt órákon, 2024. március 7-én délelőtt munka közben találkozhatnak a tanítókkal. Ekkor csak a kedves Szülőket várjuk. Az órák után alkalmuk lesz beszélgetni a tanítókkal, feltehetik kérdéseiket. A részletes programot február végén iskolánk honlapján (a Beiskolázás fülön) találják meg.

Az  Nkt. 50.  § (7)  bekezdése alapján az  iskola első évfolyamára a  tanköteles tanulókat 2024. április 18-19-én kell beíratni.

Minden aktuális információról, programunkról, a működésünket meghatározó dokumentumról tájékozódhatnak az iskola honlapjáról: www.jokaiiskola

A honlapon található információkat folyamatosan frissítjük, kérjük, kísérjék figyelemmel a „Leendő elsősöknek” fülön található tudnivalókat.

Érdeklődésüket köszönjük!

Iskolavezetés