Imázsfilm

Gyakran Ismételt Kérdések -  2022

(Frissítve: 2022.02.04.)

Kedves Szülők!

Az alábbiakban a leggyakrabban előforduló kérdésekre találnak válaszokat. A listát folyamatosan a beérkező kérdések feldolgozása után frissítjük!

1. 2022-2023. tanévben indítandó osztályok száma, profilja és a tantermek

Iskolánk a következő tanévben két első osztályt tervez indítani. Az angol-sakkpalota osztály a nagyépületben, a német nemzetiségi osztály a kisépületben kerül elhelyezésre.

1. Beiratkozás, felvétel az iskolába

Az Oktatási Hivatal jelenlegi álláspontja szerint a 2022-23. tanévre a beiratkozás 2022. április 21-22-én lesz a KRÉTA rendszeren keresztül. Ezután 14 nap múlva kapnak értesítést az iskolai felvételről, vagy annak elutasításáról. (A beiratkozás nem jelent automatikus felvételt.)

Az angol-sakkpalota osztályba az iskola körzetében lakó gyermekek jelentkezését várjuk, a német nemzetiségi osztályba a kerületben lakókat. A fennmaradó helyek függvényében tudunk más körzetben lakó gyermekeket fogadni. A körzetes iskola felé szükséges jelezniük, hogy más intézményt választottak gyermekük részére.

1. A tanítónőkkel való személyes megismerkedés híján lesz-e lehetőség velük online találkozni, beszélgetni a jelentkezésig?

Amennyiben a járványhelyzet nem teszi lehetővé a személyes találkozást, tervezünk online találkozót. Ennek idejét és módját a honlapon tesszük közzé.